Bugünkü
Takvim

enerji kaynağı

  • Saklambaç
  • 27.01.2011
ABONE OL
Yumurta enerji kaynağı
nın çocukların ve yetişkinlerin beslenmele rinde önemli bir yeri vardır. Yumurta rafadan olarak içilir, kaynatılmış ve ayrıca yağda veya omletle, çeşitli yiyeceklerin hazırlanmalarına ilave edilmek suretiyle de yenir. Kaynatılmış lop yumurta, daha doyurucudur ve böylece kişiyi daha uzun süre tok tutar. Gerek bu nite liği ve gerekse bileşimindeki zorunlu maddelerin bulunuşu, ayrıca da, düşük kalorili olması nedeniyle özellikle İngilizler'in olmak üzere, birçok ülkenin zayıflama re çetelerinde kaynatılmış yumurta yer almaktadır. Ancak, yumurtanın sarısında az miktarda da olsa kolesterol mevcuttur.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.