Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Pratik bilgiler ile yaşamınızı kolaylaştırın

Pratik bilgiler ile yaşamınızı kolaylaştırın
Parfümü bitmiş küçük parfüm şişelerini atmaya kıyamıyorsanız onları çamaşır dolabınıza koyun. Böylece çamaşırlarınızın hoş kokmasını sağlarsınız.
Soğan, sarımsak kesmeden önce parmaklarınıza limon suyu sürerseniz , istemediğiniz kokulardan kurtulmuş olursunuz.
Kızartma kokularının bütün eve yayılmaması için yağın içerisine bir iki dal maydanoz atın.
Lambalarınızın üzerine kullanmadığınız kokularınızdan veya biraz vanilya sürerseniz, lambalarınızı yaktığınızda mis gibi koku yayılacaktır.( Fazla sürmeyin.)
Evinizin mis gibi kokmasını istiyorsanız, bir kaç tane karanfili az su ile kaynatın.
Kötü kokan spor ayakkabılarınızın içerisine biraz bikarbonat koyun ve bir gece bekletin. Sabahleyin silkeleyin. Kötü kokulardan eser kalmayacaktır.
Lahana ve karnabahar pişirirken çıkan kokuyu önlemek istiyorsanız tencerenin kapağına bir dilim ekmek koyun.

ENERJİ KAYNAĞI PEKMEZ
Üzüm, dut ve incirin ezilerek ve kaynatılmasıyla yapılan bir besin olan pekmez içerdiği mineraller, vitaminler ve organik asitlerle her yaş grubundan herkesin tüketebileceği faydalı bir üründür... Enerji gereksinimi duyanlar için doğal bir enerji kaynağıdır. Kana direkt karışır... Zengin kalsiyum kaynağıdır...

TOKSİNLERİ ATIYOR
Brüksel lahanası sıvı dengesini ve tansiyonu dengeleyen bir besindir. Zengin lif içeriği toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Pankreas salgılarını tetikleyerek vücudun temizlenmesine katkı sağlar ve böbrekleri uyararak atıkların vücuttan çıkarılmasını hızlandırır. Antioksidanca zengin bir kaynak olan sebze, C ve K vitaminleri, folat ve betakarotenleri vasıtası ile iltihap gidericidir. Aşırı şişmanlık, kolesterol ve şekeri önler. İştahı baskılar, sindirimi düzenler. Uykusuzluk, duygusal sıkıntılar ve gerginliğe karşı korur.