Bugünkü
Takvim

Canlı Para değil Canlı Bomba

Yaptığı hatalarla gündeme gelen bilgi (!) yarışmasında yine bir yanlışlık yapıldı. Bu hata, yarışmacıya 75 bin TL kazandırdı...

  • Saklambaç
  • 15.01.2011
ABONE OL
Canlı Para değil Canlı Bomba
Genç oyuncu 'ın sunduğu ve özel bir kanalda canlı olarak ekrana gelen "Canlı Para", bilgi yarışması olmasına rağmen bugüne kadar yaptığı birçok hatayla gündeme geldi. Yarışmanın önceki akşam yayınlanan bölümünde de hatalı soru olduğu iddiaları ortaya atıldı.

İŞTE YANLIŞLIK...
Soru; "İbrahim Tatlıses'in mi, Michael Jackson'ın mı solo albümü önce yayınlanmıştır?" şeklindeydi. "Tatlıses" diyen yarışmacılar, 75 bin TL kazandı. Ancak; birçok internet sitesine göre Jackson'ın ilk solo albümü 1972, Tatlıses'inki 1975'te çıkmıştı.

YANLIŞLIĞI KABUL ETMİŞLERDİ
Yarışmada; Kenan ve Ozan Doğulu arasındaki 2 olan yaş farkının 5 olduğu söylendi. Bu hata yüzünden yarışmayı kaybeden iki kişi, basında çıkan haberlerin ardından tekrar yarıştırılıp bu kez 75 bin TL kazanmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.