Bugünkü
Takvim

Her 10 kadından 8'i bu virüsle karşılaşıyor!

  • Saklambaç
  • 28.10.2010
ABONE OL
Her 10 kadından 8'i bu virüsle karşılaşıyor!
Dünya'da yaklaşık her 10 kişiden 1'inde varolan sinsi ve yaygın 'ye karşı nasıl korunacağınızı biliyor musunuz? Aşılanma kampanyasına siz de katılın, HPV'ye karşı önleminizi alın! Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği () dünyada yaklaşık her 10 kişiden 1'inde şu anda varolan HPV'ye karşı bir bilinçlendirme kampanyası başlattı. Kadınlarda rahim ağzı kanserinin yanı sıra vajina, vulva kanseri gibi diğer birçok kansere ve genital siğillere neden olan HPV virüsü ile ilgili gençleri bilinçlendirmenin amaçlandığı kampanyaya, bir çok ünlü de destek verdi... TJOD Başkanı Prof. Dr.İsmail Mete İtil, HPV'nin tüm dünyada ölümlere yol açan ikinci kanser türü olan rahim ağzı kanserine de neden olduğunu belirtti.

İki kadından biri bundan ölüyor

Tüm dünyada her gün 650 kadının rahim ağzı kanseri nedeniyle hayatını kaybettiği tahmin ediliyor. Türkiye'de ise her gün 2 kadın ölüyor...

Aşıyı sigorta gibi düşünün
HPV'nin bulaşması için cinsel ilişkinin gerek değil, deri teması yeterli. HPV'den korunmak için geliştirilen HPV aşısı ile önemli oranda koruma sağlanabildiğini sözlerine ekleyen Prof. Dr. İtil, "HPV'ye karşı aşılanarak rahim ağzı kanserine, vajina/vulva kanserine ve geniltal siğillere karşı korunmak mümkün" dedi.


kalan karakter 1000

hayatozgur hayatozgur // İSTANBUL

HPV hakkında ülkemiz kadınları maalesef
çok az bilgi sahibi. Hpv gibi bir virüs ün
aşısı varken neden olunmaz onu da
anlamıyorum. Hpv nin rahim ağzı
kanserine neden olduğu gerçeği varken ve
son zamanlarda ağız kanserine de neden
olduğu ortaya çıktı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.11.2010 11:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.