Bugünkü
Takvim
  • Sağlık
  • 26.02.2020 Gazete
ABONE OL

senden korksun! İşte menopoz dönemi beslenme önerileri

dönemi, kadınlarda pek çok sağlık sorununa yol açıyor. Bunun için sağlıklı beslenmek gerekiyor. , menopozda bol posa içeren besinlerin tok tuttuğunu ve kilo alımını engellediğini söylüyor.

Menopoz senden korksun

Menopoz dönemi, kadınlarda pek çok sağlık sorununa yol açıyor. Bunun için sağlıklı beslenmek gerekiyor. , da bol posa içeren besinlerin tok tuttuğunu ve kilo alımını engellediğini söylüyor.


Diyetisyen Mehtap Yakut

Menopozdan sonra görülen kemik erimesinden korunmak için kalsiyum içeriği yüksek besinlerin tüketilmesini söyleyen Dyt. Yakut, şöyle devam ediyor: "En iyi kaynakları yoğurt, peynir, çökelektir. Düzenli yürüyüş yapmak gerekir."

YARIN: ROMATİZMA

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.