Bugünkü
Takvim

Kabızlığı bitirecek reçete

Kabızlık, toplumda sık görülen bir sindirim sıkıntısı olarak biliniyor. Peki bu rahatsızlığı bitirmek için ne yapmak gerekiyor? , kabızlığın önlenmesi için kuru gıdalar ile bol sıvı tüketilmesini öneriyor.

ABONE OL
Kabızlığı bitirecek reçete
Kabızlık, toplumda sık görülen bir sindirim sıkıntısı olarak biliniyor. Peki bu rahatsızlığı bitirmek için ne yapmak gerekiyor? , kabızlığın önlenmesi için kuru gıdalar ile bol sıvı tüketilmesini öneriyor. "Hastaların bağırsağını çalıştırıcı gıdalarla incir, kuru kayısı, kepekli ekmek ile beslenmesi gerekir. Bunların yanında bol bol su içmesi, spor yapması özellikle yürüyüş yapması, bağırsak hareketlerini sağlaması için batın için egzersizleri yapması çok faydalı olabilir" diyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.