Bugünkü
Takvim

Çarpıntının şakası yok

Kardıyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Akçakoyun, çarpıntının ciddi bir kalp hastalığı belirtisi olabileceğini söylüyor. "Kalp çarpıntısıyla birlikte; tansiyon düşüklüğü ve ciddi solunum sıkıntısı yaşanıyorsa, bu durumun araştırılması gerekir. Çünkü kalp ritminin yüksek hızda devam etmesi, kalbin kasılma fonksiyonunda ciddi sorunlara ve hatta kalp yetersizliğine dahi neden olabilmektedir" diyor. Tedavisi için şikayetin temelinde yatan hastalığın bulunmasını öneriyor.

ABONE OL
Çarpıntının şakası yok
Kardıyoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Akçakoyun, çarpıntının ciddi bir kalp hastalığı belirtisi olabileceğini söylüyor. "Kalp çarpıntısıyla birlikte; tansiyon düşüklüğü ve ciddi solunum sıkıntısı yaşanıyorsa, bu durumun araştırılması gerekir. Çünkü kalp ritminin yüksek hızda devam etmesi, kalbin kasılma fonksiyonunda ciddi sorunlara ve hatta kalp yetersizliğine dahi neden olabilmektedir" diyor. Tedavisi için şikayetin temelinde yatan hastalığın bulunmasını öneriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.