Bugünkü
Takvim

İdrar kaçırma kabusunuz olmasın

Özellikle kadınları etkileyen ve günlük yaşamlarını kabusa çeviren idrar kaçırma, yaşam kalitesini düşürüyor. İdrar kaçırma sorununda yapılan ameliyatlardan yüzde 90 olumlu sonuç alınıyor.

İdrar kaçırma kabusunuz olmasın
Özellikle kadınları etkileyen ve günlük yaşamlarını kabusa çeviren idrar kaçırma, yaşam kalitesini düşürüyor. Jinekolojik Onkoloji uzmanı Doç. Dr. Tolgay Tuyan İlhan, idrar kaçırma probleminin 50-60 yaş grubunda görüldüğünü söylüyor. İdrar kaçırmanın stres tipi ve sıkışma tipi olarak ikiye ayrıldığını belirten Doç. Dr. İlhan, "Sıkışma tipi idrar kaçırma için ilaç tedavisi uygulayanır. Stresi tipi idrar kaçırmada ana problem, idrar kesesinin boynunun fazla hareket etmesi oluyor veya idrarı tutan oluşumun yetersizliğinden kaynaklanabilir. Öncelikle bunlardan hangisinden kaynaklandığını bulmak gerekir" diyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.