Bugünkü
Takvim

le kemikler erimez

Kadınlarda sık görülen kemik erimesi hastalığı, ihmale gelmiyor. Gazlı ve şekerli içeceklerin kemikleri zayıflattığını belirten uzmanlar in şifalı gücüne dikkat çekiyor.

Pekmezle kemikler erimez
Osteoporoz, yani toplumda bilinen adıyla kemik erimesi, 30'lu yaşlardan itibaren ortaya çıkabiliyor. Genellikle kadınlarda görülen bu hastalık, sinsi ilerliyor. Kimi zaman kemiklerde kırılmalar görülene dek kendini belli etmiyor. Ortopedi ve Travmatoloji Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Sabri Zafer Kaçmaz, kemik erimesiyle ilgili bilinmesi gerekenleri TAKVİM okuyucularına açıklıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.