Bugünkü
Takvim

sinsizce ilerliyor, ömrü kısaltıyor! Kadınlarda risk 2 kat daha fazla...

Çağın vebası sinsi ilerliyor. kaybına neden oluyor ve ömrü kısaltıyor. göre bu hastalık kadınlarda erkeklere oranla 2 kat daha fazla görülüyor.
Yaşın
ilerlemesiyle birlikte hastalıklar da kendini gösteriyor. Nörolojik hastalıklar, günümüzde en sık görülen rahatsızlıklar arasında bulunuyor. Alzheimer, Parkinson, migren ve epilepsi, hem kendi hem de sevdiklerimizin hayatını tehdit ediyor. TAKVİM, okuyucuları için harika bir yazı dizisiyle geliyor. Nörolojik hastalıklarıyla ilgili bilinmesi gerekenleri uzmanlarına soruyor. Batıgöz Sağlık Grubu'ndan Nöroloji Uzmanı Dr. Nurettin Varolgüneş, ilk olarak demans yani bunama hakkında şunları söylüyor:

KALBİNİZE İYİ BAKIN
Unutkanlıkla belirti veren Alzheimer, yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkıyor. Genetik faktörler, kafa travmaları ve kardiyovasküler hastalıklar Alzheimer riskini artırıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.