Bugünkü
Takvim

ler mideyi tehdit ediyor!

Yanlış beslenme alışkanlıkları, mide hastalıklarına davetiye çıkartıyor. Mideyi istila eden ler tedavi edilmediğinde e kadar ilerleyebiliyor.

Bakterilere acımayın

Yanlış beslenme alışkanlıkları, mide hastalıklarına davetiye çıkartıyor. Mideyi istila eden ler tedavi edilmediğinde e kadar ilerleyebiliyor. Dahiliye Uzmanı Dr. Gonca Aylin Tuhta, bu bakterinin kirli su, temizlenmemiş yiyecekler, ekmek gibi elle dokunulan gıdaların ağızdan alınmasıyla bulaştığını söylüyor. En önemli sorununun helikobakter enfeksiyonun yaygınlığı olduğuna dikkat çeken Dr. Tuhta, sinsi ilerleyen bu hastalığın kimi zaman mide bulantısı, geğirme, gaz ve şişkinlik, iştahsızlık gibi şikayetlere neden olduğunu vurguluyor

SARIMSAK TÜKETİN
Helikobakteriyle mücadelede doğru besinleri tüketmek de etkin rol oynuyor. Acı biber, sarımsak, portakal, greyfurt, domates, kuşburnu, maydanoz, karalahana, yeşil sivribiber tüketin.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.