Bugünkü
Takvim

nin şifresi:

Obezitenin şifresi: Mısır şurubu

SOFRAMIZDA ve çantamızda bulunan paketli gıdalar, içerdiği nedeniyle birçok hastalığa davetiye çıkartıyor. Kaliteli Yaşam Uzmanı Haluk Saçaklı, tokluk hissini engelleyen mısır şurubunun bağımlılık yaptığını söylüyor. Beyin sağlığını olumsuz etkileyen bu katkı maddesiyle ilgili uyarılarda bulunuyor. Maliyeti az olduğu için doğal şekerin yerine tercih edilen bu ürünün, paketli gıdalardaki raf ömrünü uzattığını söylüyor. Mısır şurubunun içerdiği fruktozun insülin direnci, , damar hastalıkları ve diyabete neden olduğuna dikkat çekiyor. "Şekeri sebze ve meyveden almalıyız. Tatlı istediğimizde şeker pancarından elde edilen şekerle yapılanları tercih etmeliyiz. Bisküvi paketlerinin üzerini iyi okumalıyız ve sonu 'OZ' ile biten hiçbir çeşidini tüketmemeliyiz" diyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.