Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Sağlık
  • 20.08.2019 Gazete
ABONE OL

nedir? Bu durum neden ortaya çıkar?

Aşk hayatında yaşanan sorunlar, çiftlerin mutluluğunu olumsuz etkiliyor. Üroloji Uzmanı Op. Dr. , erkeklerin korkulu rüyası yla ilgili önemli bilgiler veriyor.

Erkeklerin korkulu rüyası

Aşk hayatında yaşanan sorunlar, çiftlerin mutluluğunu olumsuz etkiliyor. Üroloji Uzmanı Op. Dr. , erkeklerin korkulu rüyası yla ilgili önemli bilgiler veriyor.

Erken boşalma nedir?
esnasında erkeğin de kadının da yeterli haz durumuna erişememesindeki en büyük sıkıntılardan birisi olarak kabul gördüğünü söyleyebiliriz. Kontrolsüz boşalma adı ile de tanımladığımız bu sorunu ve nedenlerini iyi bir şekilde tanımanız çok önemlidir. Erken boşalma, cinsel ilişki esnasında ideal doyum noktasına ulaşamadan çeşitli nedenlere bağlı olarak erkeğin kendini kontrol edememesi ve sertleşmenin hemen başında boşalması durumudur. Günümüz Türk erkeklerinin çok büyük bir kısmında gördüğümüz sorunlardan birisidir.

Bu durum neden ortaya çıkar?
Cinsellik hazzı, erkeklerde ve kadınlarda farklılık gösterir. Kadın, erkeğe nazaran çok daha geç boşalma noktasına ulaşır. Bu boşalma, kadından önce erkekte çok hızlı şekilde ortaya çıktığında ise çok ciddi sorunlar baş gösteriyor. Erken boşalma, erkek için kontrolsüzlük anlamına gelir. Erkekler, cinsel performans anlamında da farklılık gösterirler, boşalma anlamında da. Yapısal özellikler bu noktada çok ciddi şekilde değişkenlik gösterir. Erken boşalma durumunda en önemli kıstas analizimiz ise kadının boşalma süreci olarak dikkate alınır.
Bu durumun ortaya çıkmasında, psikolojik nedenler var mıdır? Özgüvensizlik, aşırı heyecan ve erken boşalma korkusu bunlardan birkaçı olarak nitelendirilebilir. Küçük penislerde erken boşalma sıklık ile görülen bir durumdur. Ereksiyon süresi çok kısa olabilir. Penis büyütme operasyonu bu noktada önemli bir çözüm olabilir. Erken boşalmanın yukarıda saydığımız üzere birçok farklı nedeni olabilir. Tüm bu nedenlerden de olsa bu problemin çözümü de vardır.