Bugünkü
Takvim

hayat kurtarır

Akdeniz diyeti hayat kurtarır
Sağlıklı bir hayat için sağlıklı yaşam tarzını benimsemek gerekiyor. Akdeniz diyeti, en sağlıklı beslenme şekli olarak gösteriliyor. Yeşil yapraklı sebzeler, balık, zeytinyağı, baklagiller ve sağlıklı tahılların yer aldığı bu diyet, bağışıklık sistemini destekliyor. ABD'deki araştırmaya göre nin faydaları şöyle sıralanıyor:

KALP DOSTU: Akdeniz diyeti, kalbi korur. Bu beslenme şekliyle kötü kolesterol düşürür. Akdeniz diyetinde trans yağlar yerine zeytinyağı tüketilir.

MEME KANSERİNİ ÖNLER: Akdeniz diyetinde yer alan yiyecekler; diyabet, Parkinson ve meme kanserinden korur.

BEYNİ KORUR: Akdeniz diyetindeki domates ve zeytinyağı beyin hücrelerini güçlendirir.

KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR: Kemikleri güçlendiren Akdeniz diyeti, kemik erimesi riskini de azaltır.

KİLO VERMEYE YARDIMCI: Akdeniz diyetinde zeytinyağı, fındık ve avokado gibi malzemelerden elde edilen sağlıklı yağlar metabolizmayı hızlandırır. Hızlı ve sağlıklı kilo vermeyi sağlar.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.