Bugünkü
Takvim

in ilacı bir kaşık bal

Kansere bir kaşık bal

Çağın vebası , hem kendi hayatımızı hem de sevdiklerimizin hayatını tehdit ediyor. Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. , şekerli besinlerin kansere neden olduğu konusunda uyarıyor. Özellikle ekmek, makarna, börek gibi hamurlu gıdalar, pirinç, patates, mısır gibi glisemik indeksi yüksek gıdalardan uzak durmak gerektiğini belirtiyor. Şeker oranı yüksek olmasına rağmen balın içeriğindeki olumlu maddeler ile kanserle savaştığını vurgulayan Prof. Dr. Karagöl, şöyle devam ediyor: "'nde meme kanser hücrelerinde yapılan bir çalışmaya göre kestane ve çam balı meme kanseri hücrelerini öldürücü etkiye sahip. Yine kanser hastalarının lifli yapıya sahip meyve ve sebzeleri yiyebilir. Karpuz, kavun, şeftali, tatlı elma, çilek, incir tüketilebilir ancak aşırıya kaçmamalıdır."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.