Bugünkü
Takvim

Tansiyona beşkardeş

Türkiye'de her üç kişiden biri, hipertansiyonla mücadele ediyor. Birçok hastalığı beraberinde getiren hipertansiyon, yaşam kalitesini düşürüyor.

Tansiyona beşkardeş
Türkiye'de her üç kişiden biri, hipertansiyonla mücadele ediyor. Birçok hastalığı beraberinde getiren hipertansiyon, yaşam kalitesini düşürüyor. Ömrü kısaltıyor. Hayat tarzında yapılacak küçük değişiklikler ise bu hastalığın neden olduğu sorunları en aza indiriyor. Memorial Hizmet Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Hüseyin Uyarel, hipertansiyonun nedenleri korunma yöntemleri hakkında bilgi veriyor. Tansiyon hastalığının Karadeniz ve Marmara bölgesinde daha çok görüldüğünü belirten Prof. Dr. Uyarel, alınması gereken önlemleri sıralıyor:

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.