Bugünkü
Takvim

Diyabetle savaş! İşte diyabetle mücadele eden besinler...

Diyabet, ülkemizde 15 milyon kişiyi olumsuz etkiliyor. hastalıkla savaşan besinlerin listesini sıralıyor: : Kan şekerini dengeler. Yoğurt: Riski azaltır. : Kan basıncını düzenler...Diyabet, kontrol altına alınmazsa hayatı tehdit ediyor. Hastalıkla mücadelenin yolu ise doğru beslenmeden geçiyor. Bu mücadelede bazı besinler öne çıkıyor. İşte o besinlerin en önemlileri ve özellikleri:

BALIK: En sağlıklı protein kaynaklarından biri olan balık, Omega 3 deposu olması bakımından sadece diyabet hastalarının değil herkesin tüketmesi gereken bir gıda.
BROKOLİ: Brokoli için 'diyabet hastaları için var olan bir sebze' demek hiç de yanlış olmaz. Diyabetle doğal olarak savaşan bu sebze; kan şekerini dengelerken, günlük C vitamini ihtiyacını da karşılıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.