Bugünkü
Takvim

İran narındaki virüs yerli üreticiye yaradı

ABONE OL
Dünya nar üretiminde lider konumda bulunan İran'da, ağaçlarda görülen virüs nedeniyle bu ülkenin pazarlarının Türkiye'ye dönmeye başladığı bildirildi. Hastalık nedeniyle İran'ın üretiminin 3'te 2 oranında gerilediği belirtildi. Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer, şunları kaydetti: "İran'daki hastalık nedeniyle ihracatçı firmalar Tarsus'a yöneldi. Ürünleri dalında satın alıyorlar. Üretimimizin yüksek kalitede olan 150 bin tonu başta Rusya ve Almanya olmak üzere Suriye, Ukrayna, Romanya gibi ülkelere gitti. Tarlada satılan ürün 1 TL'ye çıkan fiyatıyla da üreticinin yüzünü güldürdü."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.