Bugünkü
Takvim

İşte dünyanın en değerli otomotiv markası

, dünyanın lider marka değerlendirme ve pazarlama ajansı Brand Finance tarafından en değerli otomotiv markası olarak seçildi.

  • Oto Haber
  • 19.03.2013 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 20.03.2013 01:37
ABONE OL
İşte dünyanın en değerli otomotiv markası
, 2007 yılından bu yana BrandFinance® Global 500* raporu içerisinde tüm otomobil üreticileri arasındaki liderlik pozisyonunu korumayı sürdürüyor.

Brand Finance İcra Kurulu Başkanı David Haigh, Toyota'nın müşteri memnuniyetine verdiği önemin en değerli marka olmasında büyük etken olduğuna dikkat çekerek "Toyota müşteri güvenini yeniden inşa etmek ve bu konudaki itibarını geliştirmek için çok çalıştı. Bunu genç nufüsa hitap eden şık yeni dizayn anlayışı ve reklam kampanyalarıyla da ortaya koydu" dedi.

Brand Finance 2013 raporunda Toyota'nın yüzde 6'lık değer artışıyla 26 milyar dolarlık marka değerine ulaştığı da belirtildi. Ajans ayrıca, Toyota'nın puanını da AA+ seviyesine yükselterek, markanın güçlü konumunu pekiştirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.