Bugünkü
Takvim

Bahar ucuzluğu

Piyasadaki durgunluk, orta sınıf otomobillerde fiyatları 500 ila bin 500 lira arasında aşağıya çekti...

  • Binek Otomobiller
  • 19.03.2013
ABONE OL
Oto almanın tam zamanı
piyasasında Şubat'ın ortasında bitmesi beklenen kış durgunluğu, Mart ortasını geçmesine rağmen hala yerini hareketliliğe bırakmadı. , sıfır otomobile talebin devam etmesinin de etkisiyle ikinci el piyasasında beklenen bahar hareketliliğinin bir türlü başlamadığını söyledi.

YIĞILMA OLDU
Uzman, bütçeyi fazla zorlamayan, fiyatı 15 bin liraya kadar olan otomobil satışlarının normal şekilde devam ettiğini, ancak 15-35 bin lira fiyat aralığındaki orta sınıf araçların satışında büyük durgunluk yaşandığını vurguladı. Satışa çıkan orta sınıf otomobillerin artık galerilere sığmadığını aktaran Uzman, şunları kaydetti: "İkinci elde büyük bir yığılma var. Şubat ortasında biteceğini tahmin ettiğimiz kış dönemi durgunluğu, hâlâ yerini hareketliliğe bırakmadı. Devam eden bu durgunluğa ve satışa çıkan araç miktarındaki fazlalığa bağlı olarak orta sınıf ikinci el otomobillerin fiyatları, 500 ile bin 500 lira arasında düştü."


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.