Bugünkü
Takvim

Tramer kaydı nedir? Araç hasar kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte tüm gerçekler

Kişilerin araç almadan önce hasar kaydı sorgulama işlemi yapması daha güvenli bir alışveriş yapmasına imkan tanır. Özellikle fırsatçıların kilometre ayarlarıyla oynadıkları günümüzde hasar kayıt sorgulama adımları müşterilerin içine su serpiyor. Trafik Sigortalı Bilgi Merkezi (TRAMER) tüm sigorta bilgilerinin tek çatı altında toplandığı online bir sistemdir. TRAMER sorgulaması sayesinde; herhangi bir araca ait sigorta işlemleri veya aracın ağır hasarı olup olmadığı bilgileri tespit edilebilir. Aynı zamanda aracın geçmişe ati bilgileri de takip edilebilir.

  • Otomobil
  • 19.03.2020 09:31
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.03.2020 09:31
ABONE OL
Arabası olan milyonlar dikkat!

ÖTV indirimi uygulamasının son bulmasıyla birlikte sıfır araç alımlarında düşüş yaşanmıştır. Otomotiv sektöründe hareketlenme ise; tamamen ikinci el araç alımlarına yönelmiştir. Satın alınacak ya da alınmış araçların plaka kodları sayesinde sigorta ve hasar araç kaydı bilgilerine ulaşılabilir. TRAMER plaka sorgulama sayesinde aracın bütün geçmişine dair bilgiler görüntülenebilir. Bu bilgiler ışığında; "aracın daha öncesinde hasar kaydı var mı, araba perte çıkmış mı veya araçta ne kadarlık hasar kaydı var" gibi sorulara cevap bulanabilir. Peki araç hasar kaydı nasıl sorgulanır? Kimler araç sorgulama işlemini yapabilirler? TRAMER kaydı nedir? İşte, araç hasar kaydı sorgulama işlemine dair merak edilen bütün detaylar…

TRAMER HASAR KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ!

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.