Bugünkü
Takvim

Güzel kızın çirkin arkadaşı

  • Sosyal Medya
  • 06.07.2014
ABONE OL
Sık karşılaşılan bir durumdur güzel kız onu yanın da gezdirir, çünkü onu kıskanmaz rekabete girmez bi çocuktan hoşlandığı zaman açık açık söyler niye çünkü güzel. Yan yana gezmeyi ister sürekli çünkü bakışlar hep güzeldedir...
Peki çirkin onu düşünen oldumu hiç beraber gezerler yüreği hep buruktur yanındakini kıskanır lanet eder ben niye güzel değilim. Halinden memnun olduğunu hisettirmeye çalışır ama beceremez ruh güzelliğini savunur iç güzellikten bahseder ama için için güzel olsaydım da içim kötü olsun der. Birinden hoşlanır ama içine atar söyleyemez tüm aşklar platoniktir onun için elbet onu da alan biri çıkar kör satıcı alıcı.
Genel olarak çirkin olan kız güzel olan kızdan daha zekidir, hal böyle olunca güzel kız çirkin kızsız bir hiçtir, çirkin kız güzel kızın hayatında çok önemli rol oynar, hatta evleneceği erkeği bile çirkin kız seçer. Eğer sizinde kız arkadaşınızın çirkin bir arkadaşı varsa aranızı onunla iyi tutmaya çalışın, arada ona ufak suprizler yapmayı unutmayın.
Bu kızlar fazlasıyla fedakar hatunlardır.
Hani olur ya her okulda bir a-class kız grubu vardır. Bunların içinde muhakkak bir tane şişman, full dedikoducu, uçanı kaçanı bilen, iyi not tutan, arkadaşlarının yerine imza atan, onlara güzin ablalık yapan işte bütün o ortamı bir arada tutan bu şahsiyettir.
Merve, Simge, Derya sevgilileriyle okul dışında takılırken bu bizim masum kızımız dersine hep vaktinde girer. Ayrıca çok ta güzel yazısı vardır. Hocanın söylediklerini en ince ayrıntısına kadar not alır. O arkadaşları dışarıda sürterken o gidip bütün sorumluluğunu üstüne alıp arkadaşlarının yerine yoklamaya imza atar. O kadar iyi biridir ki Derya sevgilisinden ayrılırsa onu teselli eder, Merve'nin parası biterse ona sponsor olur.
Simge hoşlandığı çocuğu ailesinden önce bu kızımıza anlatır o da her zaman ki gibi Güzin abla edasıyla çocuğun memleketinden, kullandığı jöleye kadar her şeyi didik didik eder, inceler, notunu verir. Bunları diğer arkadaşlarıyla paylaşır.
Nedeni çok açıktır sahipçidir bizim kızımız. Ortamı kollar, laf getirmez. bütün dedikoduları bilir, her gün anlatacak yeni bir hikayesi vardır. Bunları anlatırken sol elinde sürekli ders notları,kitapları vardır.
Gün olur devran döner bu kızımız da sevgili yaparsa işte ortamı tutan temel ayak kırılmış olur. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmaz.
Bu kızlar ilerleyen yıllarda ortadan kaybolur sonra bir facebook'ta bir yerde karşına çıkar. Kız evlenmiştir, "Aaa oda ne? Kocası çok yakışıklıdır." Eee ne bekliyorsun tecrübe, siz gezerken o ders çalışıyordu, kendini geliştiriyordu. Kariyer yapmış, yakışıklı kocayı da kapmış. Sen "hani nerde erkek yok ki" diye dolanıp duruyorsun. Sonrada "Allah çirkin şansı versin" diye işi şansa bırakırsın.

YANLIŞLIK

Aarhus'un içkili lokantasında vakit gece yarısına gelmişti.
Garsonlardan biri arkadaşına, "Şu ilerideki masada sızıp kalmış olan adama ne diye kalkıp gitmesini söylemiyorsun?
Dört kere uyandırdım, dördünde de başını dayayıp yeniden uykuya daldı" deyince, öteki kurnaz kurnaz güldü:
- Ne diye kalkıp gitmesini söyleyeyim. Dört seferinde hesabı götürdüm, dördünde de itiraz etmeden ödedi!

ÇOCUK

Dedesi, torununu gezdiriyordu. Önlerinden çok güzel bir otomobil geçti.
Dedesi:
- Bak yavrum, "düt düt" geçiyor.
Çocuk gayet sakin bir şekilde cevap verir:
- Dedeciğim, o "düt düt" dediğin; sekiz silindirli, otomatik vitesli, doksan sekiz model bir Mercedes'tir.

ALKIŞLI YORUM

Tuvalet kapısını açmaya çalıştım.
Açılmadı. İçeride birisi var diye düşündüm. Döndüm yattım. Yatakta aklıma geldi. Oteldeyim. Tek başımayım. Sonra yeniden kalktım. Sadece kapı kolunu çevirmem gerekiyormuş.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.