Bugünkü
Takvim

Hoşlanılan kişiden soğuma

  • Sosyal Medya
  • 19.03.2013
ABONE OL
Hoşlanılan kişiden soğuma
Birinden hoşlanıyorsunuz ama öyle bir şey oluyor ki ondan bir anda soğuyorsunuz. Ya bir şey görüyor, bir hareket yapıyor ya da bir söz ile bir anda buzdolabına sokabiliyor sizi. Bu durum her şey olabiliyor kişiden kişiye değişiyor. Dış görünümle ilgili nedenler, kötü kokması, kıyafeti gibi bilimum şeyler. Veya tanıdıkça kişisel özelliklerinin, karakterinin amanın ben kaçayım burdan dedirtecek cinste olması ya da bir başka erkeğikızı beğenip onla kıyaslamaya başlayınca herşeyin farklı bir hal alması. Örneğin bahsi geçen kişinin burnundaki tatağı itinayla elinde toparlayıp fıske yardımıyla hedef aldığı yere attığını görmek efendime söyleyim kızın kendinizden daha fazla sakallı olması durumu, bakımsız olduğunu görmek, size ters düşen bir müzik zevkinin olması, konuşmayı becerememesi, adab-ı muaşeretten bihaber olması, saygısız olması gibi yüzlerce neden sayılabilir. Herşeyin ilk günkü gibi olmasını beklemek imkansızdır. Hoşlanılan kişiden soğuma nedenleri kişiye bağlı nedenlerdir. Karşı taraf kendisi hakkında illaki negatif bir açık vermiş olması gerekir. İlk günlerde bireyin gözlerinin içine doya doya bakamaz gözlerini kaçırırsın, fakat artık o gözler karşındadır doya doya bakabilirsindir, fakat artık bakmaktan bıkmışsındır.ah şunun elini bir tutsam, ne zaman el ele tutuşabileceğiz düşüncesi artık bitmiştir, el ele tutuşabilirsinizdir, fakat artık bu işten de soğumuşsunuzdur. İlk günkü o sevgiyi,bağlılığı sonuna kadar götürebilmek çiftlerin elinde olan birşeydir. Kız veya erkek nasıl olsa benim artık sevgilim var diyerek, kendine bakmaz, herşeyini salar ise bu kervan böyle yürümezdir, yürümeyecektir.

ÖRNEKLER
. Kafa şişirmesi. Zırt pırt ağlaması (Tamam kadınlar duygusal olur ama 1 saat gecikmeli arandı diye de ağlanmaz. misal veriyorum yani) Erkeğin bilimum facebook , mail twitter şifrelerini öğrenmek istemesi. Koltuk altının ıslak görünümde olması. Yemek yerken ağzını açıp dilini göstermesi. Yemek yerken ağzını şapırdatması. Yellenmesi. Saçlarının yağlı olması. Kıskançlık krizi.

* * *
BİR FIKRA

Bıçkın delikanlı yolda yürürken karşıdan üç tane kız geldiğini görür onlara hava ata ata yoldan karşıdan karşıya geçmeye çalışırken, yoldan çok hızlı bir şekilde gelen araba kendisine çarpar. Tabi delikanlı bi yanda, ayakkabıları bi yanda, ceketi bi yanda... Hemen etraftakiler telaşa kapılıp delikanlının başına gelirler. Delikanlının başına gelenler arasında hava attığı üç kız da vardır. Bunu gören delikanlı yavaşça ayağa kalkar, etrafa dağılan eşyalarını toparlar ve kendisine çarpan adama bakar ve şöyle der: - Kardeş, al bu benim kartım. git arabanı tamir ettir, masrafları adresime gönder.

Lütfi ALBAYRAK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.