Takvim

Bugünkü
Takvim
ABONE OL

Artık çok geç

Artık çok geç
Adamın biri hastalanıyor. O gün canı, işe gitmek istemiyor.
Daralmış bir şekilde kalkarken fıkra bu ya ayağı bir şişeye çarpıyor. Şişeden cin çıkıyor ve klasik olarak dile benden ne dilersen diyor. Adam bu duruma çok sevinerek: -Her gün işe gidip 8 uzun saat boyunca evim ve eşimin rahatı için çalışıyorum. Eşim ise sadece oturuyor. Ne olur, bir gün benim yerime geçip, ne kadar zor bir hayat yaşadığımı görmesini sağla' Hikâye bu ya, birdenbire adamın dileği yerine geliyor.
Ertesi sabah, karısının bedeninde uyanıyor.
Hemen yataktan fırlıyor. Eşinin kahvaltısını hazırlıyor. Çocuklarını uyandırıyor. Elbiselerini hazırlıyor.
Onların da kahvaltılarını yaptırıyor. Beslenme çantalarını hazırlıyor. Çocukları okula götürüyor. Eve dönüp, evi toparlıyor. Yıkanacak bulaşıkları ve çamaşırları hallediyor.
Temizleyiciye götürülecek olanları eline alıp telefon faturasını ödemek için bankaya gidip sıraya giriyor Faturayı ödedikten ve temizlikçiye uğradıktan sonra akşam yemeği için alışverişe gidiyor. Eli kolu dolu bir vaziyette eve dönüyor Bu arada öğlen oluyor. Evi süpürmeye başlıyor.
Eşyaların tozunu alıyor. Mutfağı siliyor. Çocuklarının okuldan gelince yiyeceği keki pişiriyor. Eee artık çocukları okuldan alma zamanı da geliyor. Yolda onlarla sohbet ediyor. Okulda olanlar konusunda akıl fikir veriyor. Eve geldiklerinde derslerini kontrol edip, çalışma masalarına oturmalarını sağlıyor. Süt ve kek getiriyor. Bu arada yıkadığı çamaşırları ütülemesi gerekiyor.
Ütü bittiğinde ancak akşam yemeğini hazırlayacak kadar vaktinin kaldığını fark ediyor.
Hemen patatesleri soymaya başlıyor. Salata malzemelerini yıkıyor. Pilav için pirinci ıslatıyory Etleri çıkartıp, fırın için hazırlıyor.
Kocası eve geldiğinde, onu sofraya tabakları yerleştirirken buluyor. Akşam yemeğinden sonra, önce eşinin kahvesini pişiriyor. Masayı topluyor ve bulaşıkları hallediyor. Eşinin ve çocuklarının ertesi gün giyeceği kıyafetleri kontrol ettikten sonra çocukları yatırıyor.
Onlara hikâye okuyor.
Televizyon seyretmeye ve biraz da gazete okumaya salona dönüyor ki, eşi onu yatak odasına çağırıyor Ne de olsa, adamcağız bütün gün onlar için çalışıp, yoruldu, şimdi rahatlaması ve gevşemesi gerekiyor Bu da zaten onun görevi. Ertesi sabah uyandığında hemen cine yalvarmaya başlıyor : -'Özür dilerim. Ben ne dediğimi bilmiyormuşum karımın hayatını rahat zannetmekle ne halt ettiğimi şimdi anladım. Lütfen beni eski halime döndür' Cin cevap veriyor : -'Evet, dersini aldığını görüyorum. Her şeyi değiştireceğim ama maalesef 9 ay beklemek zorundasın, çünkü dün gece hamile kaldın((:

* * *
BARBİE BOŞANDI
Adam kızına Barbie almak ister ve bir oyuncakçıya girer. - Vitrindeki Barbie bebek kaç para diye sorar.
Satıcı: - Hangisi beyim ve devam eder :
- Barbie spora gidiyor 19.95$ - Barbie alışveriş de 19.95$ - Barbie discoda 19.95$ - Barbie plajda 19.95$ - Barbie boşandı 265$
Adam saşırır: -Neden hepsi 19.95 de boşanmış olan 265$? Satıcı cevaplar : - Çok basit. Boşanmış Barbie ile birlikte; Ken'in evini, arabasını,
mobilyalarını da alıyorsunuz.


LÜTFİ ALBAYRAK