Takvim

Vav TV Canlı Yayın
 • Memurlar
 • 14.06.2021 13:00
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 14.06.2021 13:02
ABONE OL

İBB 278 zabıta memuru alımı şartları neler? İBB memur alımı 2021 başvuruları nereden ve nasıl yapılacak? Başvuru tarihi…

Gündemde yoğun bir şekilde İBB 278 zabıta memuru alımı şartları neler? Sorusunun yanıtı araştırılıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine 278 zabıta memuru alımı yapılacağının duyurulmasının ardından gündemde büyük merak konusu oldu ve kariyer hedefleyenler başvurular ile ilgili tüm bilgileri merak ederek sıklıkla araştırır oldu. Peki İBB memur alımı 2021 başvuruları nereden ve nasıl yapılacak? Genel ve özel şartlar belli oldu, işte İBB 278 zabıta memuru alımı başvuru tarihi…

İBB 278 zabıta memuru alımı şartları neler?

İBB 278 zabıta memuru alımı şartları neler? İBB memur alımı 2021 başvuruları nereden ve nasıl yapılacak? Sorgulamaları arama motorları üzerinden sıklıkla sorgulanıyor.İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere 278 zabıta memuru alınacak. Kadın ve erkek adayların başvuru yapabilecek başvurularda en dikkat şartlardan biri KPSS şartı aranması ve istenen en az puan oldu. İşte tüm detaylar...

İBB ZABITA MEMUR ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre alınacak 278 personel için sınava girmek isteyen adayların, 21/6/2021 – 27/6/2021 tarihleri arasında https://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru formu doldurmaları gerekiyor. Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle adaylardan istenilen bilgi ve belgeler kurum tarafından e-Devlet üzerinden temin edilecek.

İBB 278 ZABITA MEMUR ALIMI ŞARTLARI NELER?

GENEL ŞARTLAR:

İlan edilen Zabıta Memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
1. Türk vatandaşı olmak.
2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.
7. Yaptırılacak arşiv araştırması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

   ÖZEL ŞARTLAR:

   1. İlan edilen Zabıta Memuru kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak.
   2. Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. (Boy ve kilo tespitleri kurumumuzca yapılacaktır.)
   3. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları. (7/7/1991 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar).
   4. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.