Takvim

Bugünkü
Takvim
 • Memurlar
 • 04.04.2021 08:26
 •  - 
 • Son Güncelleme:
 •  
 • 11.04.2021 09:34
ABONE OL

’dan müjde! başvuru şartları nedir? ...

Yaşanan bu zorlu günlerde vatandaşlar için aracılığı ile müjdeli gelmeye devam ediyor. 4 Nisan temizlik personel alımları sırasında KPSS koşulu aranmadan en az ilkokul mezunu kişiler arasından olacağı müjdesi geldi. Onlarca şehirde alımları yapılacak duyurular için ayrıntılar İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yayına alındı.

İŞKUR’dan müjde! Hastanelere daimi temizlik personel alımları...

İŞKUR daimi temizlik personel alımı başvuruları yapmak için vatandaşların online bir şekilde başvuru yapması gerekir. Daimi temizlik personel alımları için vatandaşların belirli şartları da yerine getirmesi gerekiyor.

Onlarca ilde yapılacak

İŞKUR temizlik personel alımları için detaylar da belli oldu. Daimi temizlik personel alımları için vatandaşların belirli şartları da yerine getirmesi gerekiyor. Alım yapılacak iller belli oldu…İŞKUR daimi temizlik personel alımı hangi illerde yapılacağı belli oldu.

Bu iller;

Ankara

İzmir

Bursa

Muğla

Isparta

İstanbul olarak açıklandı


Şartlar belli oldu…

İŞKUR daimi temizlik personel alımı için hangi şartların açıklandığı belli oldu.

Bu şartlar;2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine,

Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.18 yaşını tamamlamak

İŞKUR üzerinde işsiz bir şekilde kayıtlı olmak

Kamu haklarında mahrum edilmemek

   Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

   En az ilkokul mezunu olmak

   Vardiyalı çalışma şartlarına uygun olmak

   Çalışma hayatına engel olacak zihinsel, ruhsal ve bedensel engellerin yer almaması

   Emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı almama şartları gerekir.

   İŞKUR daimi temizlik personel alımı başvuruları

   İŞKUR daimi temizlik personel alımı başvuruları yapmak için vatandaşların online bir şekilde başvuru yapması gerekir. İsteyenler buraya tıklayarak online bir şekilde adımları yerine getirebilecekler.

   Temizlik Görevlisi Meslek Tanımı :

   Temizlik Görevlisi, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, sorumlu olduğu alanlarda hijyenik kurallara uygun olarak toz alma, leke çıkarma, süpürme, paspaslama, parlatma, yıkama, cilalama, ovma, kazıma vb. temizlik ve bakım işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.