Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 21.01.2021 10:05
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.01.2021 10:05
ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi 50 zabıta memuru alacak! İşte başvuru şartları ve detaylar

'na ait ilan sitesi üzerinden Büyükşehir Belediyesi'ne 50 zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. Yayınlanan ilanda başvuru şartlarına yer verildi.

Onlarca zabıta memuru alınacak! Detaylar belli oldu

Büyükşehir Belediyesi 50 adet zabıta memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Resmi Gazete'de 21 Ocak tarihinde yayınlanan ilana göre alımı yapılacak zabıtalarla ilgili başvuru şartları ve aranan özelliklere ilişkin detaylı bilgilere de yer verildi.

İşte 'nun ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesi üzerinden yayınlanan ilanda belirtilen bazı şartlar...

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR:
Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığının boş bulunan Zabıta Memuru kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıda belirtilmiştir.

1. BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:
İlan edilen zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.
- Türk Vatandaşı olmak,
- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş
ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

İlanla ilgili tüm bilgileri öğrenmek için tıklayın

TAKVİM UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

      Copyright © 2021 Tüm hakları saklıdır. TURKUVAZ HABERLEŞME VE YAYINCILIK ANONİM ŞİRKETİ