Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 26.02.2020 16:54
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 26.02.2020 16:54
ABONE OL

86. Dönem ÖGG sonuçları ne zaman açıklanır? sınav sonuçları nereden öğrenilir?

Yakın bir süreçte 86. sınavına katılan adayların sonuçlar hakkında araştırmalarında artış yaşandığı görülüyor. Geçtiğimiz haftalarda Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasında soru ve cevaplara dair detaylar adaylarla paylaşıldı. Şubat ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde soru ve cevapları tek tek kontrol eden adaylar 86. Dönem ÖGG sonuçları ne zaman açıklanır sorusuna yanıt arıyor. Peki, nereden öğrenilir? İşte detaylar...

86. Dönem ÖGG sonuçları ne zaman açıklanır?

86. Dönem ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu günün en çok araştırılanları arasında yerini aldı. Özel Güvenlik sınavına katılan binlerce aday sonuçların açıklanacağı tarih hakkında araştırmalarını sürdürürken sonuçların nasıl öğrenilebileceğini de merak ediyor. Adaylar bu kapsamda en çok Özel Güvenlik sınav sonuçları nereden öğrenilir sorusuna yanıt arıyor.

86. DÖNEM ÖZEL GÜVENLİK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

86. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçları 28 Şubat 2020 tarihinde açıklanacak. Sonuçlar, Özel Güvenlik Daire Başkanlığı'nın resmi internet adresi üzerinden erişime açılacak.

86. DÖNEM ÖGG SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

Özel Güvenlik 86. Temel Eğitim ve 62. Yenileme Eğitimi Sınavı soru ve cevapları açıklandı.

SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

02-06 Mart 2020: Yazılı sınav sonucuna itiraz etme süresidir. Otomasyon projesi öğrenci uygulamasının aktif olması halinde Başkanlığımızın "www.egm.gov.tr/ozelguvenlik" web adresinde yer alan ve kullanıcıları otomasyon projesine yönlendirecek olan "Özel Güvenlik Personeli/Aday" uygulamasına adaylar tarafından itiraz kayıtlarının girileceği ve bahse konu uygulamanın aktif olmaması halinde İl Emniyet Müdürlüklerince ÖGNET'e itiraz kayıtlarının yapılacağı tarih aralığıdır.

09 Mart 2020: Yazılı sınav itiraz sonuçlarının açıklanmasının planlandığı tarihtir.

ÖGG SINAV DEĞERLENDİRME VE YAZILI SINAVA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan "Özel Güvenlik Personeli/Aday" uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirtikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini Özel Güvenlik Bilgi Sistemine yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden Ar-Ge ve Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

Yazılı sınav sonucuna itiraz ile ilgili olarak talimatın 8.1. 8.2. ve 8.3. maddelerinde belirtildiği şekilde yapılacaktır. Özel Güvenlik Daire Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvegitim@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.