Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 19.02.2020 10:25
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 19.02.2020 10:25
ABONE OL

60 puan ve KPSS şartsız alımları... 19 Şubat İŞKUR alım ilanları başvuru şartları nedir?

19 Şubat 2020 tarihi ile kamuya İş Kurumu personel alımı ilanları yayımlandı. Farklı kurumlar ile veya KPSS olmadan personel alacak. aracılığı ile alımlar, Normal, Engelli, Eski Hükümlü veya TMY kapsamında yapılacak olup aşağıdaki nitelikler aranacak. İŞKUR, 2000 yılında kapatılan İş ve İşçi Bulma Kurumu yerine 2003 yılına kadar süren yasal düzenlemelerin ardından kurulmuş bir istihdam kurumudur. Faaliyet süresi boyunca Türkiye'de milyonlarca istihdamı sağlayan İŞKUR, istihdam en önemli kurumlardan birisi haline gelmiştir.

19 Şubat İŞKUR kamu personeli alım ilanları başvuru şartları nedir?

19 Şubat Çarşamba gününde de İŞKUR personel alımları tüm hızı ile devam ediyor. Binlerce vatandaş için iş kapısı olan İŞKUR her gün yeni ilanlar ekliyor. İŞKUR haftanın kamu personeli alımı ilanlarını duyurdu. Yayımlanan kamu grubu personel alımı ilanlarına göre kamuya KPSS siz personel alımı ve KPSS 60 Puan ile personel alımı yapılacak. Bu kapsamda KPSS puanı ile alımlar adayların ÖSYM tarafından yapılan 2019 veya 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı puanları esas alınarak yapılacaktır. Peki hangi kurumlar memur personel alacak ve adaylardan aranan şartlar nedir? İşte İŞKUR KPSS 60 puan ve KPSS şartsız alımları...

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

ALIM YAPACAK KURUMLAR?

izmir orduevş Müdürlüğü,
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi,
TÜBİTAK, EÜAŞ,
Türkiye Hudur ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü,
Bandırma 17 Mart Üniversitesi,
Malatya Turgut Özal Üniversitesi ve Türk ALman Üniversitesi bünyelerine farklı pozisyonlarda alım yapacaklar.

İŞKUR aracılığı ile alımlar, Normal, Engelli, Eski Hükümlü veya TMY kapsamında yapılacak olup aşağıdaki nitelikler aranacak.

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum olmamak,

- Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

- En az ilköğretim, Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak,

- Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,

- Engelli veya Eski hükümlü olan adaylar için durumunu gösterir rapora sahip olmak,

gibi nitelikler aranacak.

İŞKUR ALIM YAPILACAK KADROLAR

Şoför-Yük Taşıma-427

Temizlik Görevlisi-1536

Turizm Ve Otelcilik Elemanı-225

Akaryakıt Satış Elemanı (Pompacı)-173

Ambar/Depo Görevlisi-269

Argon Kaynakçısı (Tığ Kaynakçısı)-191

Aşçı-369

Aşçı Yardımcısı-202

Ayakkabı İmalatçısı-516

Beden İşçisi (Genel)-6217

Bulaşıkçı (Stevard)-287

Büro Memuru (Genel)-508

CNC Torna Tezgahı Operatörü-314

İŞKUR NEDİR?

İŞKUR, 2000 yılında kapatılan İş ve İşçi Bulma Kurumu yerine 2003 yılına kadar süren yasal düzenlemelerin ardından kurulmuş bir istihdam kurumudur. Faaliyet süresi boyunca Türkiye'de milyonlarca istihdamı sağlayan İŞKUR, istihdam en önemli kurumlardan birisi haline gelmiştir. İş arayan milyonlarca işçi ile işçi arayışında olan işvereni bir araya getiren İŞKUR, özellikle işçi ve işveren arasındaki iş ilanlarının birbirleriyle uyumluluğuna göre oluşturulmasını sağlıyor. Yani milyonlarca iş arayan vatandaş, İŞKUR'da mesleğine ve eğitim niteliğine göre uygun olan iş ilanlarına kolayca ulaşabiliyor. Bu şekilde kolay ve güvenilir istihdam imkanı sunan kurumun tüm istihdam olanaklarından yararlanmak içinse yapmanız gereken İŞKUR kayıt işlemini oluşturarak, açık iş ilanlarını güncel olarak takip etmek olacaktır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.