Bugünkü
Takvim

Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı yapacak! başvuru şartları nelerdir?

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tarafından en az ilköğretim mezunu adayların başvuru yapacağı işçi alımı yayımlandı. İlanın yayımlanmasıyla birlikte başvuru şartları ve başvuruya dair merak edilen detaylar netleşmiş oldu. Başvuru yapmayı düşünenler bu kapsamda Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı hakkında bilgi edinmek istiyor. Peki, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) işçi alımı başvuru şartları nelerdir? İşte detaylar...

  • Memurlar
  • 21.01.2020 16:44
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.01.2020 16:44
ABONE OL
Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı yapacak!

TTK işçi alımı başvuru şartları nelerdir? Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) yaptığı duyuruda istihdam etmek üzere 64 işçi alımı yapacağını duyurdu. İlanın yakın zamanda yayımlanmasıyla birlikte gözler başvuru hakkındaki detaylara çevrildi. TTK ilanına başvuru yapmayı düşünen adaylar Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alımı hakkındaki tüm detayları bilmek istiyor. İşte ilanda yer alan bilgiler...

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU İŞÇİ ALIMI İLANI

Talebe başvuracak adayların dikkatine

A) Genel Hususlar:
1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan" linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.
2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS'ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.
4) EKPSS'ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.
5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.