Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 13.01.2020 16:19
  • Son Güncelleme: 13.01.2020 16:19

Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak! Başvuru nasıl yapılır? İşte başvuru şartları

Genel Müdürlüğü tarafından 68 tekniker ve 57 büro personeli alanında olmak üzere toplam 125 personel alımı yapılacağı açıklandı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı ilanının yayımlanmasıyla birlikte başvuru şartları ve başvuru hakkındaki detaylar belli oldu. Peki, Tapu ve Kadastro sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru şartları hakkında bilgiler...

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından personel alımı yapılacağı belirtildi. 125 sözleşmeli personel alımının ilanın yayımlanmasıyla birlikte başvuru şartları, alım yapılacak kadrolar ve başvuruya dair detaylar merakla araştırılıyor. Başvuru yapmayı düşünenler şimdi Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvurusu hakkında detayları öğrenmek istiyor.

TAPU VE KADASTRO SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne bağlı Tapu Müdürlüklerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına ekli 28/06/1978 tarihli ve 16330 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek-2 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendine göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) Başkanlığı tarafından Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle doğrudan yapılacak merkezi yerleştirme yöntemi ile 57 adet Büro Personeli ve 68 adet Tekniker unvanında olmak üzere toplam 125 (yüzyirmibeş) adet sözleşmeli personel alınacaktır.

Ön lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2020/3 Tercih Kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesinde 03/01/2020 tarihi itibariyle yayınlanmıştır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.