Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 14.12.2019 13:15
  • Son Güncelleme: 14.12.2019 13:15

KPSS şartsız 55 bin personel alımı son durum nedir? 2019 PTT personel alımı başvuru şartları ve kadrolar

55 bin personel alımı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. KPSS şartsız yapılacağı duyurulan personel alımına ilişkin şartlar belli oldu. PTT tarafından 2019 yılı içerisinde personel ihtiyacını karşılamak üzere alımlar yapılacağını duyurmuştu. Peki, PTT KPSS şartsız 55 bin personel alımı son durum nedir? PTT personel alımı başvuru şartları ve kadrolar nasıl?

PTT 55 bin personel alımı şartları neler?

PTT personel alımı, son günlerde en çok aranılanlar arasında yer alıyor. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi ( PTT ) tarafından 2023 yılına kadar 55 bin kişilik alım yapması planlanıyor. Merakla beklenen başvuru şartları Resmi Gazete'de yayımlandı. PTT kadrolarında personel olarak görev almak isteyen vatandaşlar başvuru tarihlerini araştırmaya başladı. Peki, PTT KPSS şartsız 55 bin personel alımı son durum nedir? PTT personel alımı başvuru şartları ve kadrolar nasıl? İşte konu ile ilgili yaşanan son gelişmeler...

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi ( PTT ) tarafından 2023 yılına kadar 55 bin sözleşmeli personel alımı yapılacağı bildirildi.

Alımların hangi tarihlerde yapılacağı henüz bildirilmesede ilk ilanın 2019 Aralık ayı içerisinde yayımlanması bekleniyor.

MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

PTT İLANI NEREDE YAYIMLANACAK?

Personel alımı, Resmî Gazete'de, Cumhurbaşkanlığınca belirlenen kurumun ve PTT'nin resmi internet sayfalarında sınav tarihinden en az bir ay önce duyurulur. Söz konusu ilanın içeriği, Adaylarda aranacak şartlar, Pozisyonların yerleri ve sayısı, Başvuru zamanı, yeri ve şekli, İstenilecek belgeler, KPSS'den alınması gereken asgari puan, Sınav konuları, sınav tarihi ve yeri,Sınavın şartlarına ilişkin diğer hususlar, yer alır.

Şartlar ve diğer detaylar için bir sonraki sayfaya geçiniz...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.