Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 09.12.2019 14:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.12.2019 12:18
ABONE OL

Bekçi adaylarında heyecan dorukta! 2019 1. dönem açıklandı mı?

konusunda yoğun bir şekilde araştırmalar devam ediyor. 12 Ekim'de tamamlanan mülakatların ardından iki ay geçmesinin ardından adayların meraklı bekleyişi daha da arttı. Gözler Polis Akademisi'nde, mülakat sonuçları heyecanla bekleniyor. Peki, 2019 1. dönem bekçilik sözlü mülakat sonuçları açıklandı mı? Mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak??

2019 1. dönem bekçilik sözlü mülakat sonuçları açıklandı mı? Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi tarafından 30 Eylül - 12 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen bekçilik sözlü mülakatların ardından sonuçların açıklanacağı tarih gündemdeki yerini koruyor. Aradan geçen iki ayın ardından göreve başlama umuduyla heyecanlanan umutlu bekleyişini sürdüren adaylar müjdeli habere kilitlendi. Peki, 2019 1. dönem bekçilik sözlü mülakat sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar...

BEKÇİLİK SÖZLÜ MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik sözlü mülakat sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı henüz belli olmadı. Sözlü mülakatlar 12 Ekim sona erdi. Sonuçların ise sözlü mülakatların tamamlanmasının ardından 1-2 ay içerisinde açıklanması düşünülüyor. Buna göre, sonuçların kısa sürede erişime açılması bekleniyor.

Resmi olarak sonuç tarihi belli olduğunda haberimizin içeriğinde yer alacak.

BEKÇİLİK SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.

Adaylar;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavraması,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

BEKÇİ MAAŞI NE KADAR?

2020 itibari ile memur maaşlarına yapılan yüzde 4+4 zam sonrasında memurlar yeni yılın ilk yarısında maaşlarını yüzde 4 zamlı alacak olup bu doğrultuda lise mezunu bir bekçiye 4.063 TL, lisans mezunu bir bekçi ise 4.164 ile 4.576 TL arasında maaş alabiliyor.