Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 09.12.2019 10:35
  • Son Güncelleme: 18.12.2019 08:55

binlerce hemşire ve ı yapacak! tarihi açıklandı

Sağlıkla ilgili bölümlerden mezun olanların bir süredir beklediği personel alımına dair beklenen açıklama kısa bir süre önce yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı 'ın müjdesini verdiği 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon ihdasının Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı binlerce hemşire ve ebe alımı yapacak

Sağlık Bakanlığı 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için merakla beklenen müjdeli haber geldi. Sağlık Bakanlığı'na Aralık ve 2020 yılı Şubat aylarında iki dönem olarak sağlık personeli alımı yapılacak. Bu alımların 7 bin 525 hemşire, 2 bin 182 ebe alımı olarak yapılacak. Sağlık Bakanlığı 7 bin 525 hemşire alımı ve 2 bin 182 ebe alımı hakkında detayları öğrenmek istiyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanlığınca 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı aralık ve 2020 yılı şubat aylarında iki dönem olarak yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bu pozisyonlar için alım sürecini hemen başlatıyoruz. Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip alımlarımızı aralık ve şubat aylarında iki dönem olarak yapacağız." ifadelerini kullandı.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.