Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 05.12.2019 10:17
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 05.12.2019 10:33
ABONE OL

2019 açıklandı mı? EGM PA 2019 1. dönem bekçilik mülakat sonuçları...

Bekçilik sözlü mülakatların tamamlanmasının ardından yaklaşık iki ay geçti. Mülakatlara katılan binlerce aday, Polis Alademisi'nden gelecek müjdeli haberi heyecanla bekliyor. Göreve başlayabilmek için sabırsızlanan adayların mülakat sonuçları için tarih belli oldu mu? 2019 1. dönem açıklandı mı?

Bekçilik sözlü mülakat sonuçları açıklandı mı? Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Polis Akademisi tarafından 30 Eylül - 12 Ekim tarihleri arasında 2019 1. dönem sözlü mülakatlar gerçekleştirilmişti. Mülakatların ardından yaklaşık 2 ay geçmesi ile birlikte adayların heyecanlı bekleyişi daha da arttı. Konu ile ilgili son gelişmeler yakından takip ediliyor. Peki, 2019 1. dönem bekçilik sözlü mülakat sonuçları açıklandı mı? İşte cevaplar...

BEKÇİLİK SÖZLÜ MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

(Sonuçlar henüz açıklanmadı)

Bekçilik sözlü mülakat sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda bir açıklama bulunmuyor. Sözlü mülakatlar 12 Ekim'de sona erdi. Sonuçların bu ay içerisinde erişime açılması bekleniyor.

Resmi olarak sonuç tarihi belli olduğunda haberimizin içeriğinde yer alacak.

BEKÇİLİK SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL YAPILIYOR?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir.

Adaylar;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavraması,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alanlar başarılı sayılacaktır.

BEKÇİ MAAŞI NE KADAR?

2020 itibari ile memur maaşlarına yapılan yüzde 4+4 zam sonrasında memurlar yeni yılın ilk yarısında maaşlarını yüzde 4 zamlı alacak olup bu doğrultuda lise mezunu bir bekçiye 4.063 TL, lisans mezunu bir bekçi ise 4.164 ile 4.576 TL arasında maaş alabiliyor.