Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 03.12.2019 11:28
  • Son Güncelleme: 03.12.2019 11:28

ALES sonuç tarihi için geri sayım! ÖSYM 2019 ALES/3 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

ALES sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM tarafından yayımlanan sınav takvimine göre, 17 Kasım'da gerçekleştirilen ALES/3 sınavının Aralık ayı içerisinde açıklanacağı duyuruldu. Yapılan açıklamada sonuçlar için gün verildi. Peki, 2019 ALES/3 sınav sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? ALES puan hesaplama nasıl yapılır?

ALES sonuç tarihi için geri sayım!

ALES sınav sonuçları heyecanla bekleniyor. 2019 yılının üçüncü ve son ALES sınavı 17 Kasım'da uygulandı. ÖSYM'nin gerçekleştirdiği sınavın sonuçları için adaylar araştırmalarını sürdürüyor. Yayımlanan sınav takvimine göre sonuçların hangi tarihte açıklanacağı belli oldu. Peki, 2019 ALES/3 sınav sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? ALES puan hesaplama nasıl yapılır? İşte detaylar...

ALES/3 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ALES/3 sonuçları 12 Aralık 2019 tarihinde açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U.Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.trinternet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacak. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacak.

ALES puan hesaplama nasıl yapılır? Detaylar için bir sonraki sayfaya geçiniz...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.