Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 25.11.2019 17:14
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.11.2019 17:14
ABONE OL

22 bin memur istihdamı sağlanacak! Hangi kadrolara personel alımı yapılacak? Başvuru şartları....

Bakanlıklar tarafından yayımlanan memur alım ilanları, memur olmak isteyen yüz binlerce vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Güncel ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar "Hangi kadrolara personel alımı yapılacak?" sorusuna yanıt arıyor. Son olarak Sağlık Bakanlığı 17 bin 689 personel alımı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na ise 4 bin 635 personel alımı yapılacağı duyuruldu.

22 bin memur istihdamı sağlanacak!

Bakanlıklar tarafından her yıl belirli tarihler aralığında devlet kadrolarında istihdam edilmek üzere alımlar yapılıyor. Çeşitli alanlarda memur alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyenler güncel ilanlar hakkında bilgi edinmek istiyor. Sağlık Bakanlığına 17 bin 689 personel alımı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 4 bin 635 personel alımı yapılacak. Peki, hangi kadrolara personel alımı yapılacak? İşte alım yapılacak alanlar...

SAĞLIK BAKANLIĞI 17 BİN 689 PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlık olarak 17 bin 689 atamasıyla ilgili hazırlıkları tamamladıklarını duyurarak, ilgili talebin Cumhurbaşkanlığına gönderildiğini, karar çıktığında kılavuzun yayımlanacağını belirtti.

4 BİN 635 PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2 bin 313 sözleşmeli personel, 322 kadrolu personel, 1000 işçi, 1000 ASDEP personelini büyük ailemize katıyoruz." müjdesini vatandaşlarla paylaştı.

İLANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı personel alımı ilanında yer alan bilgilerde "Adaylar, başvurularını Bakanlığımız web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veyahttps://ailevecalisma.gov.tr/pdb) yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru sayfasından elektronik ortamda 27 Kasım - 06 Aralık tarihleri arasında yapacaklardır." ifadelerine yer verildi.

ASDEP BAŞVURUSUNDA ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

A) Genel Şartlar

a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

b) Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak,

c) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

ç) 65 yaşını bitirmemiş olmak,

d) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

B) Özel Şartlar

a) Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak

b) KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden geçerli puanı olmak.