Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 20.11.2019 13:30
  • Son Güncelleme: 20.11.2019 13:34

'den binlerce personel alımı açıklaması yapıldı! İşte şartlar

Türkiye'nin en köklü kuruluşları arasında yer almaktadır. Bu bağlamda PTT personel alım süreci binlerce kişi tarafından takip edilmektedir. Çalışanların en merak ettiği konuların başında PTT personel alım ilanlarının ne zaman yayınlanacağı geliyordu. PTT'de bünyesinde çalışacak personeller için şartı aramadan alım yapılıyordu. Ancak yeni yayımlanan yönetmelik kapsamında alımlarda artık KPSS şartı aranıyor. PTT tarafından bir açıklama yapılarak 5 bin alımı yapılacağı ifade edilmişti. İşte ve detaylar

PTT'den binlerce personel alımı açıklaması yapıldı

PTT tarafından daha önce yapılan açıklamada kamu personeli alımı yapılacağı ifade edilmişti. Personel alımlarına ilişkin PTT tarafından Resmi Gazete'de yönetmelik yayımlandı ve genel şartlar resmen duyuruldu. Peki başvurular nasıl değerlendirilecek? İşte detaylar... Personel alımı, Resmî Gazete'de, Cumhurbaşkanlığınca belirlenen kurumun ve PTT'nin resmi internet sayfalarında sınav tarihinden en az bir ay önce duyurulur. Peki, PTT KPSS şartsız 5 bin personel alımı ilanı yayınlandı mı? 2019 PTT personel alımı ne zaman? Detaylar sayfamızda olacak..

MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

PTT 5 BİN PERSONEL ALIMI İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

Söz konusu açıklamada "PTT AŞ bünyesinde personel eksikliğinden kaynaklanan sorun ve problemlerin çözülmesi bakımından 2018/1 alım sonucunda 5000 personel alımından eksik kalan ve doldurulamayan unvanların tamamlanmasını doldurulmasının en kısa sürede alım yapılmasını talep ediyoruz ve bu boş kalan pozisyonların doldurulması amacıyla 2019 yılında yeni bir personel ilanına çıkılması muhtemeldir" ifadelerine yer verilmişti.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA TIKLAYINIZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.