Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 15.11.2019 22:56
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.11.2019 22:56
ABONE OL

26. Dönem sınav giriş belgeleri yayımlandı! POMEM sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır?

Adaylar tarafından merakla beklenen 26. Dönem sınav giriş belgeleri yayımlandı. 26. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) giriş sınavına katılacak adayların ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik ve mülakat sınav merkezleri ile tarihleri açıklandı. Şimdi adaylar POMEM sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır sorusuna yanıt arıyor. İşte POMEM sınav giriş belgelerine dair bilgiler...

26. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) giriş sınavı belgesi için adayların heyecanlı bekleyişi sona erdi. Polis Akademisi tarafından yapılan açıklamayla 26. Dönem POMEM giriş sınavı belgesinin yayımlandığı duyuruldu. Şimdi sınava katılacak olan adaylar POMEM sınav giriş belgesi nasıl ve nereden alınır sorusuyla ilgili araştırma yapıyor.

POMEM SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

26. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.

POMEM SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat uygulanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.