Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 08.11.2019 12:30
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 08.11.2019 12:30
ABONE OL

Müjdeli haber geldi mi? 2019 1. dönem bekçilik sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçilik sözlü sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen bekçi alımlarında son aşama olan sözlü mülakatların tamamlanmasının ardından adaylar göreve başlama umuduyla sonuçlara kilitlendi. Peki, Polis Akademisi'nden müjdeli haber geldi mi? 2019 1. dönem bekçilik sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2019 1. dönem bekçilik sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi tarafından 2019 1. dönem sözlü mülakatlar gerçekleştirildi. Bekçi olmak isteyen binlerce aday sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlendi. Sözlü mülakatların üstünden geçen dört haftanın ardından sonuçlar için heyecanlı bekleyiş arttı. Peki, Polis Akademisi'nden müjdeli haber geldi mi? 2019 1. dönem bekçilik sözlü sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte konu ile ilgili merak edilenler...

BEKÇİLİK SÖZLÜ MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? (2019 1. DÖNEM)

Bekçilik sözlü mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz duyurulmadı. Sözlü mülakatlar 12 Ekim sona erdi. Sonuçların ise sözlü mülakatların tamamlanmasının ardından 1-2 ay içerisinde açıklanması bekleniyor. Buna göre, sonuçların önümüzdeki hafa içerisinde açıklanabileceği öngörülüyor.

Resmi olarak sonuç tarihi belli olduğunda haberimizin içeriğinde yer alacak.

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR! Memur alımı haberleri için tıklayın

BEKÇİLİK SINAVI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

Bekçilik sözlü sınavı esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre veriliyor. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebiliyor.

Adaylar;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,
b) Kendisinden istenileni kavraması,
c) Özgüveni,
ç) İfade etme yeteneği,
d) Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.

BEKÇİ MAAŞI NE KADAR?

2020 itibari ile memur maaşlarına yapılan yüzde 4+4 zam sonrasında memurlar yeni yılın ilk yarısında maaşlarını yüzde 4 zamlı alacak olup bu doğrultuda lise mezunu bir bekçiye 4.063 TL, lisans mezunu bir bekçi ise 4.164 ile 4.576 TL arasında maaş alabiliyor.