Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 04.10.2019 18:55
  • Son Güncelleme: 04.10.2019 20:18

(YSK) personel alımı yapacak! Başvuru şartları nelerdir? Hangi kadrolara alım var?

merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacak. Personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. İlana göre, merkez teşkilatında yer alan bölümlere alımlar yapılacak. Aynı zamanda il ve ilçelerde bulunan taşra teşkilatlarına da 153 zabıt katibi ile 48 hizmetli alımı gerçekleştirilecek. Peki, (YSK) personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte ilana ilişkin detaylar...

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) personel alımı yapacak!

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre Yüksek Seçim Kurulu'na personel alımı yapılacak. İlanda yer alan bilgilere göre 2 mühendis, 7 çözümleyici, 5 programcı, 2 teknisyen, 2 bilgisayar işletmeni, 17 veri hazırlama kontrol işletmeni, 5 şoför, 2 sekreter, 1 santral memuru, 1 kaloriferci ve 10 hizmetli alımı yapılacak. Aynı zamanda il ve ilçelerde bulunan taşra teşkilatlarına da 153 zabıt katibi ile 48 hizmetli istihdam edilecek. Peki, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) personel alımı başvuru şartları nelerdir?

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILIR?

YSK'nın internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle yapılacak başvurular 14 Ekim tarihinde saat 09.00'da başlayacak ve 21 Ekim günü saat 17.00'de sona erecek.

Başvuru işlemini uygun şekilde tamamlayan adaylara sistem tarafından otomatik olarak başvuru kayıt numarası verilecek.

Adaylar her bir kadro ve unvan için yalnızca bir başvuru yapabilecek. Aynı adayın birden fazla kadro ve unvan için başvuru yapması halinde tüm başvuruları geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenlerin kazanmış olsalar dahi atamaları yapılmayacak.

Başvuracak adayların 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSS94 puan türlerinden en az 70 puan almaları gerekecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.