Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 03.10.2019 21:57
  • Son Güncelleme: 03.10.2019 21:57

yapacak! Hangi illere alım yapılacak? Başvuru şartları nelerdir?

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 78 sözleşmeli bilişim personel alınacağı duyuruldu. İlanın Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlanmasıyla birlikte başvuru yapacak olanlar detaylar hakkında bilgi edinmek istiyor. Bu nedenle başvuru şartları nelerdir sorusu araştırılmaya başlandı. Peki, hangi illere alım yapılacak? İşte cevabı...

Adalet Bakanlığı personel alımı yapacak!

Adalet Bakanlığı sözleşmeli personel alımı hakkında beklenen duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapıldı. Yayımlanan duyuruya göre, Adalet Bakanlığı bünyesinde 78 sözleşmeli bilişim personeli istihdam edilecek. Başvuruda bulunacak olanlar şimdi Adalet Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı için başvuru şartları hakkında araştırma yapıyor.

BAŞVURU HAKKINDA BİLGİLER

İlanda yer alan bilgiler şu şekilde;

Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü emrinde istihdam edilmek üzere 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin Ek 6'ncı maddesi ile 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik'in 8'inci maddesi uyarınca sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 78 (yetmişsekiz) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır.

Başvuru şartlarını taşıyan aday adayları arasından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı B Grubu (2018-KPSSP3) puanının %70 (yüzde yetmiş)'i ile Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) (veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu'nca kabul edilen sınavlardan YDS dengi) puanının %30 (yüzde otuz)'u hesaplanarak elde edilecek toplam puana göre her bir grup ve pozisyon için ayrı ayrı en yüksek puana sahip aday adayından başlanarak oluşturulacak sıralamaya göre alım yapılacak personel pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yerleştirme yapılacaktır. KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyenlerin KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınacak olup, yabancı dil sınavı puanına ilişkin belge ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.