Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 25.09.2019 12:25
  • Son Güncelleme: 25.09.2019 12:25

birçok ilde 785 personel alımı yapıyor! Şartlar neler? Başvuru nasıl yapılır?

tarafından yayınlanan ilana göre, 785 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. 2018 KPSS (B) grubu puanına göre yapılacak personel alımının detayları belli oldu. İlana başvuru yapmak isteyenler için tüm detayları yazımızda derledik. Peki, başvurusu nasıl yapılır? Şartlar nasıl olacak?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na 785 personel alınacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın taşra teşkilatında 2018 yılı KPSS (B) grubu puanı esas alınarak, yapılacak giriş (sözlü) sınav sonucuna göre, toplam 785 sözleşmeli personel alımı yapılacak. İlana başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru şartlarını araştırmaya başladı. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Şartlar nasıl olacak? İşte ayrıntılar...

BAŞVURULAR NE ZAMAN, NASIL YAPILIR?

Başvurular elektronik ortamda 25 Eylül 2019 - 09 Ekim 2019 tarihleri arasında alınacak. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın www.kulturturizm.gov.tr internet adresinin ana sayfasında bulunan "Sınav Başvuru Sistemi" başlıklı linkten başvurularını gerçekleştireceklerdir.

Kadrolar ve şartlar için diğer sayfaları ziyaret ediniz...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.