Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 23.09.2019 08:54
  • Son Güncelleme: 03.10.2019 10:40

, , , tarafından alım yapılacak

Emniyet'e 2 bin komiser yardımcısı ve 500 kadın özel harekat polisi alınacak. Başvuru için son gün 27 Eylül 2019. Polis olmak isteyen tüm adayların , veya 'da eğitim görmesi zorunludur. POMEM başvurularına lise mezunları başvuru yapabiliyor mu? Polis olma hayali kuran binlerce genç aday POMEM başvuru tarihleri ve POMEM şartları neler sorusunun yanıtını arıyor.

POMEM, PÖH, PAEM, PMYO başvuru şartları nedir?

2019 yılında polis adayları POMEM, PÖH, PAEM, PMYO tarafından yapılacak alımları yakından takip ediyor. Bu bağlamda Polis Akademisi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Polis Amirleri Eğitimi Merkezine 2019-2020 eğitim-öğretim yılı için emniyet mensubu olmayan lisans mezunu veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan 200'ü kadın, bin 800'ü erkek olmak üzere, toplam 2 bin komiser yardımcısı adayı öğrenci alınacak. Ayrıca PÖH Özel Harekat öğrenci adayları, 17-27 Eylül 2019 tarihleri arasında "www.pa.edu.tr" adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvurularını gerçekleştirebilecek.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.