Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 23.09.2019 08:56
  • Son Güncelleme: 23.09.2019 08:56

nasıl olunur? nedir? PÖH alımında 'si düşük adaylara uyarı!

Polis Akademisi 2019 yılı özel harekat polisi alımı başvurusu devam ediyor. Başvuru devam ederken , 'si düşük olan adaylarına önemli bir uyarı geldi. PÖH alımını büyük bir heyecanla bekleyen adaylara büyük müjde geldi. PÖH alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana göre 25. Dönem kapsamda PÖH olarak yetiştirilmek üzere lise mezunu veya dengi okul mezunları arasından veya Ön Lisans ve Lisans mezunları arasından 500 kişilik kadro ile polis alımı yapılacak. Söz konusu 2019 PÖH alımı ilanına sadece Kadın adaylar başvuru yapabilecektir.

PÖH alımında KPSS'si düşük adaylara uyarı!

Polis adaylarının en büyük hayallerinden biri PÖH olabilmektir. Bu bağlamda PÖH için açılan kontenjanlara rekor başvuru oluyor. Polis özel harekat alımı başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. Bu zamana kadar on binlerce aday ilana başvuru yaptı. Son başvuru tarihi olan 27 Eylül 2019 'a kadar başvuru sayısının 100 binlere yaklaşması bekleniyor. İlana başvurular devam ederken , başvuru yapan ve mülakat aşamalarına girecek adaylara önemli uyarı geldi. Uyarı özellikle KPSS 'si düşük olan adayları ilgilendiriyor. Söz konusu 2019 PÖH alımı ilanına sadece Kadın adaylar başvuru yapabilecektir. Bu kapsamda en az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan (500) kadın öğrencinin alımı yapılacaktır.

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.