Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 23.09.2019 09:03
  • Son Güncelleme: 23.09.2019 09:03

okullara ve neler? başvurusu nasıl yapılır?

kapsamında okullara hizmetli ve görevlisi alımı başvuruları bugün sona eriyor. Yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte güvenlik alımlarının ne zaman yapılacağı adaylar tarafından merak ediliyordu. Peki, İŞKUR TYP ile okullara hizmetli ve güvenlik görevlisi alımı başvuru nasıl yapılır? TYP için katılım şartları neler? İş arayanlar vatandaşlar İŞKUR'un internet sitesinden ya da en yakın İŞKUR İl Müdürlüğü'nden sisteme üye olup kendine uygun işe başvurabilmektedir. İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmektir.

İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır?

İŞKUR TYP aracılığı ile okullara güvenlik ve temizlik personeli alımı yapıyor. İŞKUR üzerinden yapılan başvurular için şartlar haberimizde
yer almaktadır. Bu bağlamda başvuru yapacak adayların başvurularını bir an önce tamamlamaları gerekmektedir. Peki, İŞKUR TYP ile okullara hizmetli ve güvenlik görevlisi alımı başvuru nasıl yapılır? TYP uygulama süresi, her bir program için en fazla 9 aydır. 27.09.2017'de, 01.01.2018'den itibaren başlangıçta sözleşmede belirlenen TYP süresinin sonradan uzatılamayacağına dair hüküm getirilmiştir. TYP'nin başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamaz. Peki İŞKUR TYP başvurusu nasıl yapılır? İşte güvenlik ve temizlik personeli alımı başvuru şartları neler?

DETAYLAR İÇİN BİR SONRAKİ SAYFAYA GEÇİNİZ

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.