Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 18.09.2019 02:17
  • Son Güncelleme: 18.09.2019 02:24

ne zaman açıklanacak? 99/4 celbi askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır?

ne zaman açıklanacak? 99/4 celbi askerlik yerleri vatani görevlerini yerine getirmek üzere birliklerine teslim olacak vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Bu kapsamda arama motorlarında merakla sorgulatılan sorular arasında 99/4 celbi askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusu yer alıyor.

Kasım ayı askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından kasım ayı celbine dair yapılan duyuru vatani görevi yerine getirmek için birliklerine teslim olacak vatandaşları heyecanlandırdı. Yapılan duyurunun ardından Kasım ayı askerlik yerleri ne zaman açıklanacak sorusu merakla araştırılmaya başlandı. Peki, 99/4 celbi askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte MSB'den yapılan duyuru...

MSB'DEN YAPILAN AÇIKLAMA

1. Kasım 2019 sınıflandırma döneminde silahaltına alınacak yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerin askerlik hizmeti tercihi, sınıflandırma ve sevk işlemleriyle ilgili hususlar müteakip maddelerde açıklanmıştır.

2. Kasım 2019 sınıflandırma döneminde sınıflandırma nitelik listesine (snl), yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerden; 20 ağustos 2019 (dahil) tarihine kadar yoklamasını yaptıranlar, erken sevk müracaatında bulunan ve başvurusu kabul edilenler, erteleme ile sevk tehirleri sona erenler, dövizle/bedelli askerlik hizmeti kapsamından çıkartılanlar, daha önceki celp dönemlerinden bakaya olanlar (sınıflandırılmamış olanlar) alınacaktır.

3. Kasım 2019 sınıflandırma döneminde; 20 ağustos 2019 (dahil) tarihine kadar yoklaması yapılan ve sınıflandırma nitelik listesine alınan yükümlülerden askerlik hizmeti tercihini yaptırmayanların 31 ağustos 2019 (dahil) tarihine kadar askerlik hizmeti tercihi işlemini e-Devlet üzerinden veya en yakın askerlik şubesi başkanlıklarına müracaat ederek yaptırmaları gerekmektedir. Askerlik hizmeti tercihi işlemini yapmayanlar mevcut bilgilerine göre sınıflandırma işlemine tabi tutulacaklardır.

4. 7179 sayılı askeralma kanununun 23'üncü maddesi gereği celp ve sevk dönemi bitim tarihini kapsayan istirahat raporu bulunan yükümlüler, istirahat raporunun bitim tarihini takip eden ilk iş günü askerlik şubesi başkanlığına müracaat edecektir.

5. Seçim ve sınıflandırma sonuçları Millî Savunma Bakanlığınca 23 Eylül 2019 tarihinde e-devlet üzerinden Yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.