Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 17.09.2019 10:15
  • Son Güncelleme: 17.09.2019 10:41

İŞKUR'dan son dakika TYP duyurusu! 2019 Okullara temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı ne zaman?

başvuruları için bekleyiş sürüyor. TYP kapsamında gerçekleştirilen hizmetli, temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı konusunda adaylar heyecan içinde. Konu ile ilgili Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu'dan açıklama geldi. Peki, İŞKUR TYP ile okullara hizmetli, temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı ne zaman yapılacak?

İŞKUR TYP başvuruları ne zaman?

İŞKUR TYP başvuruları ne zaman başlayacak? Okullara güvenlik görevlisi alımı için araştırmalarını sürdüren adaylar gelecek müjdeli haberi bekliyor. Okulların açılması ile birlikte alımların ne zaman yapılacağını merak eden vatandaşlar internet üzerinden araştırmalarını hızlandırdı. Konu ile ilgili Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu'dan açıklama geldi. Demirsu, yaptığı açıklamada bu yıl okullarda görevlendirilmek üzere 400 hizmetli ve 230 güvenlik görevlisinin alınacağını bildirdi. Peki, İŞKUR TYP ile okullara hizmetli, temizlik personeli ve güvenlik görevlisi alımı ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar...

İŞKUR TYP BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Gönül Demirsu, toplum yararına çalışma programıyla ilgili kurumda Türkiye genelinde TYP kapsamında okullara personel alımı yapılacağını bildirdi. Zonguldak ili için ise; bu yıl okullarda görevlendirilmek üzere 400 hizmetli ve 230 güvenlik görevlisinin alınacağını açıkladı. Kayıtların ne zaman başlayacağı konusunda duyurunun daha sonra yapılacağını belirten Demirsu, "Bugün itibariyle sistemimize toplum yararına programdan bir ödenek düştü, okullarda sadece çalıştırılmak üzere 400 temizlik personeli 230 da güvenlik görevlisi alınacak. Daha önce net 3 asgari ücretin aynı haneye girmesi halinde bu da ortalama 5 bin liraya tekabül ediyordu. Bunlar toplum yararına programlar (TYP) faydalanamıyordu. Bu biraz daha mağdurlarının daha fazla faydalanması açısından aşağıya çekildi. Şu anda aynı hane içerisinde 1.5 asgari ücretin üzerinde ödeme girerse bu kişiler toplum yararına programlar faydalanamayacak. Bunları biz zaten zaman zaman kapılara da asacağız ve duyuracağız." dedi.

İŞKUR TYP EKRANI İÇİN TIKLAYIN

Alımlar ile ilgili ilan yayımlandığında haberimizin içeriğinde yer alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.