Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 07.09.2019 15:15
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 07.09.2019 15:15
ABONE OL

Özel Güvenlik sınav sonuçları açıklandı mı? EGM 83. Dönem ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak?

83. Dönem Özel Güvenlik Görevlisi sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından 25 Ağustos'ta gerçekleştirilen sınava katılan adaylar, konu ile ilgili araştırmalara devam ediyor. Peki, 83. Dönem ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

83. Dönem ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak?

83. Dönem ÖGG sonuçları ne zaman açıklanacak? Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Özel Güvenlik Görevlisi alımları devam ediyor. Bu kapsamda 83. Dönem sınavı 25 Ağustos'ta gerçekleştirilmişti. Sınava katılan adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi heyecanla bekliyor. Peki, 83. Dönem Özel Güvenlik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

83. ÖZEL GÜVENLİK SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Özel Güvenlik sınav sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Sonuçların hangi tarihte açıklanacağı belli olduğunda haberimizin içeriğinde yer alacak.

83. DÖNEM ÖZEL GÜVENLİK SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

Özel Güvenlik Daire Başkanlığı tarafından 29 Ağustos'ta sınav soruları ve cevapları yayınlandı. Sınava katılan adaylar, soru ve cevapları Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi internet adresi üzerinden görüntüleyebilecekler. Aşağıdaki line tıklayarak katıldığınız sınavın soru ve cevaplarına bakabilirsiniz.

ÖZEL GÜVENLİK 83. TEMEL EĞİTİM VE 59. YENİLEME EĞİTİMİ SINAVI SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖGG SINAV DEĞERLENDİRME VE YAZILI SINAVA İTİRAZ NASIL YAPILIR?

Yazılı sınava itiraz eden adaylar Halk Bankası Şubelerine sınav adı ve kimlik bilgilerini bildirerek 10 TL ücret yatıracaklardır.

Adaylar, ilgili banka hesabına yazılı sınava itiraz ücretini yatırdıktan sonra Başkanlığımızın www.ozelguvenlik.pol.tr web adresinde yer alan "Özel Güvenlik Personeli/Aday" uygulamasından kendi kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak itiraz açıklamasını belirtikten sonra adayın itiraz kaydı oluşturulmuş olacaktır. Ayrıca banka hesabına yatırdıkları sınav itiraz ücreti dekontlarını İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edecek ve ilgili personel adayların veri girişlerini Özel Güvenlik Bilgi Sistemine yapacaktır.

Ücretini yatırmayan adayların itiraz dilekçeleri işleme alınmayacaktır.

Yapılan sınavla ilgili sınav soruları, cevap anahtarları, sınav sonucu, itiraz sonuçları ve sınavla ilgili talimatlar Özel Güvenlik Daire Başkanlığının www.ozelguvenlik.pol.tr web sitesinden Ar-Ge ve Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü tarafından ilan edilecektir.

Yazılı sınav sonucuna itiraz ile ilgili olarak talimatın 8.1. 8.2. ve 8.3. maddelerinde belirtildiği şekilde yapılacaktır. Özel Güvenlik Daire Başkanlığına dilekçe vb. şekilde yapılan müracaatlar ile ozelguvegitim@egm.gov.tr adresine yapılan itirazlar değerlendirilmeye alınmayacaktır. Bu durum sınav salonlarında gözetmenler tarafından adaylara duyurulacaktır.

ÖGG'DEN KAÇ PUAN ALMAK GEREKİYOR?

Özel Güvenlik sınavından geçer not alabilmek için sınavın ve uygulama sınavının puanlarının aritmetik ortalamasının 60 olması gerekmektedir. Örnek verecek olursak;

Temel eğitim sorularından 60 soruyu doğru cevaplayan,

Silah bilgisi sorularından 15 soruyu doğru cevaplayan ve

Atıştan da 3 isabet yapsan

60 soru * 1 puan =60 puan

15 soru*2 puan =30 puan 3 isabet*10 puan =30 puan

Toplam =120 puan /2 = 60 puan alır ve sınavı geçer.