Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 30.08.2019 12:26
  • Son Güncelleme: 30.08.2019 12:26

Polis Akademisi puanı düştü mü? polis alımı ları nedir?

sonuçları bugün açıklandı. KPSS sonuçlarının açıklanması sonrasında polis adayları gözlerini çevirdi. 24.dönem için fırsatı kaçıranlar 25.dönem için KPSS puanını değerlendirmek istiyor. Polis Akademisi Emniyet Teşkilatının memur, amir ve yönetici ihtiyacını karşılamak üzere ön lisans, lisansüstü eğitim-öğretim, bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık yapan, bünyesinde fakülte, enstitü ve polis meslek yüksekokulları bulunan bilimsel özerkliğe sahip yükseköğretim kurumudur. 25.dönem POMEM'den yararlanacak olanlar şartları ve ları da araştırıyor. Peki, düştü mü? POMEM kaç, şartlar neler? İşte detaylar....

Polis Akademisi KPSS puanı düştü mü?

Polis Akademisi KPSS puanı düştü mü? 15 bin polis alımının ardından bir 10 bin daha polis alacaklarını söyleyen Bakan Soylu , bu alım için Eylül ayını işaret etti. Öte yandan 24. Dönem POMEM Giriş Sınavı Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilikte başarılı olan adayların Mülakat Sınavı 30 Temmuz-09 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapıldı. 24.dönem POMEM başvurularından yararlanamayan adaylar 25.dönem POMEM başvurularına dair detayları araştırıyor. Bir grup aday ise KPSS puanının düşmesini talep ediyor. İçişleri Bakanı Soylu bu konuda yaptığı açıklamada, "70 puan sınırını 65'e çekmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.